5 טיפים לעיצוב חדר ילדים

עיצוב באופן כללי הוא בהחלט משימה מרעננת אשר מוסיפה ותורמת רבות לתחושה טובה בחיינו. עיצוב חדרי ילדים זה כבר סיפור אחר וכנראה המשימה המהנה יותר מכול משימות העיצוב. בבואנו לתכנן את עיצוב חדר הילדים הרצוי כדאי להשקיע בתכנון ולהביא בחשבון מראש כמה פרמטרים חשובים להצלחת המשימה.

ישנם טיפים רבים בנושא עיצוב חדר ילדים, זהו עולם שלם ועשיר באין סוף אפשרויות ובמאמר זה בחרנו לסקור עבורכם את הטיפים המרכזיים אשר יסייעו לכם להתמקד ולהצליח במשימה.

כדאי להגדיר תקציב מראש

עיצוב חדר ילדים עלול להיות עסק יקר. תכנון מראש יעזור לנו להישאר במסגרת תקציבית הרצויה לנו ולא ללכת לאיבוד. החלום העיצובי שלנו יכול להתממש בלי שנחרוג מהמסגרת התקציבית שלנו אם נדע להתאים מראש את החפצים, הריהוט הטקסטיל וכל דבר אחר אשר נרצה לשלב בעיצובינו.

עיצוב חדר ילדים

תכנון העיצוב מראש

חשוב ביותר לתכנן מראש כיצד אנו רוצים שיראה החלל שאותו נרצה לעצב. האם נרצה לשלב כורסא פוף? האם נרצה פינת ישיבה גדולה יותר? חשוב לדעת מראש אילו רהיטים ובאיזה גודל יתאימו לחלל הקיים ומהם החפצים והאביזרים הפרקטיים הדרושים לנו. כך נוכל להימנע מקניות חפוזות ומרכישות מיותרות. אם מדובר בילדים גדולים חשוב להציע להם כמה אופציות כדי שיבחרו את האפשרות שנראית להם המתאימה ביותר עבורם.

בחירת ריהוט תואם אשר יכול לגדול עם הילד

בבואנו לתכנן את חדר הילדים שאנו חולמים עליו נרצה לתכנן עיצוב מושכל כזה אשר יתאפשר הודות לבחירת רהיטים ואביזרים אשר יתאימו כעת ואפילו יהיו כאלה אשר ילוו את הילד לזמן ממושך. לדוגמה, שולחן לילד צעיר בגן הוא בהחלט לא אותו שולחן הצריך לשרת ילד בבית ספר יסודי. הצרכים המשתנים עם הגיל וצריכים לבוא בחשבון וברהיטים מסוימים אפשר ליהנות מכול העולמות ולבחור רהיטים שיכולים להתפתח עם הזמן בהתאם לצרכים המשתנים עם הגיל.

תכנון מראש של מקומות אחסון

מקומות אחסון תמיד יהיו פרקטיים במיוחד כשמדובר במקומות אחסון בחדר הילדים. חדרי ילדים מכילים חפצים רבים החל בבגדים לעונות השנה השונות, דרך עולם שלם של משחקים ועד לספרים והמון סוגים של אקססוריז. כיום אפשר למצוא פתרונות אחסון עיצוביים ייעודים לצורכי החלל אותו אנו מעצבים. הפתרונות המוצעים מאפשרים לנו לשמור על קו עיצובי אלגנטי והם מקור נהדר לאסתטיקה מצד אחד ולסדר וארגון מצד שני.

שימוש בחומרים מתאימים וברהיטים עמידים

חדר ילדים הוא מקום אשר הילד מבלה בו די הרבה גם בזמן המשחק וגם בזמן השינה שלו. זהו מרחב שצריך לספק בטיחות תוך שימוש בצבעים שאינם פולטים רעלים המסכנים את בריאותו של הילד, בבחירת רהיטים אשר מעוצבים בצורה בטיחותית ומתאימה. גם הרצפה היא נושא חשוב מאד ולכן מראש מחליטים על אריחים שעליהם יונח שטיח רך ונעים, או לחלופין התקנה של פרקט שהוא בעל טמפרטורה נעימה לאורך כל השנה ובעל מראה אלגנטי ויפהפה.

המאמר פורסם באדיבות בלוג ההורים https://parentszone.co.il/

מאמרים אחרונים