5 הערים המתפתחות בצפון – יוקר המחיה – לא אצלנו

יוקר המחיה ויוקר הדיור במרכז הארץ הוביל משפחות רבות לשנות את מקום מגוריהן. אחת האופציות הנדרשות ביותר היא מגורים בצפון וזאת לאור הנופים המרהיבים, הערים המתפתחות והתנאים המעולים לאוכלוסייה. בחלק מהערים הסמוכות לקו הגבול, מקבלים התושבים זכויות מיוחדות בשכר שלהם ומדובר בשיקול משמעותי בהיבט הכלכלי.

תנופת הבנייה לא פסחה על אף עיר בצפון ובין הבולטות בהן אפשר למנות את נהריה, שלומי, מעלות, טירת הכרמל, עפולה, עכו ועוד.

עפולה בירת העמק

עפולה היא העיר המרכזית בעמק יזרעאל ולכן היא מרכזת עבור כל תושבי האזור ביישובים ובקיבוצים את כל הנושאים העסקיים, רפואה, בנקאות ועוד. בירת העמק עוברת שינויים רבים בשנים האחרונות והוקמו בה כמה שכונות חדשות שכבר מלאות במגדלים רבי קומות ובמשפחות צעירות ובוגרות שהחליטו לרכוש בהן דירות.

לאור תנופת הבנייה אפשר למצוא שפע של דירות למכירה בעפולה בגדלים שונים. הן דירות גן בעלות כמה חדרים עם גינה גדולה, דירות של 5-4-3 חדרים, דירות פנטהאוז עם מרפסות רחבות ידיים ועוד.

אחד היתרונות הגדולים של עפולה הוא העובדה שקיימת בה תחנת רכבת ודבר זה מקל מאד על כל תושבי העיר שעובדים בערים אחרות וכך המרחק אינו מהווה בעיה של תחבורה.

יוקר המחיה

שלומי פנינת הצפון

אחד היתרונות הגדולים במעבר לצפון הוא ירידה ביוקר המחיה. בעיר הצפונית הסמוכה לגבול, קמו בשנים האחרונות שכונות חדשות כמו יערית. המיקום הגיאוגרפי הקסום סחף משפחות רבות לרכוש דירות בבנייני בוטיק וברבי קומות שנבנו בה. הם נהנים מפארקים גדולים. כמו כן מוסדות חינוך מובילים לכל הגילאים ומרכזים מסחריים מאפשרים חיים נעימים ללא צורך לצאת מהעיר.

נהריה פינת החמד של הגליל המערבי

נהריה ממוקמת באחד המקומות היפים בישראל ובזכות עובדה זו העיר התפתחה הן בחלק המזרחי שלה והן בחלק המערבי לכיוון אכזיב היפהפייה. כולם רוצים לגור קרוב לחוף הים כדי ליהנות מהאפשרות להגיע לחוף הים בכל עת. מעבר לכך כולם מרוצים מהעובדה שיש להם מרפסות גדולות והם יכולים לחוש את הבריזה בשעות בין הערביים.

טירת הכרמל בשיא פריחתה

מיקומה הגיאוגרפי של טירת הכרמל והקרבה הן לעיר חיפה והן לאזור התעשייה מת"מ יצר עבורה אופציה של הקמת שכונות חדשות. אפשר לראות רבי קומות רבים שהוקמו בחלק המערבי של העיר בסמוך לחוף וגם התחדשות עירונית בחלקים הוותיקים של העיר אשר מרעננים את נראות העיר. התושבים נהנים מחיי קהילה נעימים, מוסדות חינוך וקרבה לכל מרכזי המסחר.

עכו העיר המעורבת

העיר עכו משלבת חדש עם ישן, מפרץ יפהפה לחופי הים התיכון ותושבים שגרים הן בעיר העתיקה והן בעיר החדשה. רבים מעוניינים לגור בה ולכן רוכשים בה דירות במגדלים החדשים וגם בבתים הקיימים. ההיצע של הדירות הוא עצום וכולל דירות בכל הגדלים. לכן אפשר לקנות דירות יד שנייה ודירות חדשות בגודל של 5-4-3 חדרים, דירות עם מרפסות גדולות בקומות הגבוהות, דירות גן בכמה גדלים וגם בתים פרטיים ברחבי העיר.

המאמר נכתב באדיבות פורטל הנדלן https://freshome.co.il/

מאמרים אחרונים