שליכט צבעוני – יותר מסתם צבע

כאשר משפצים או בונים בית, מטרתו של השליכט היא לספק מענה לעיצוב החיצוני של הבית. אפשר למצוא גם שליכט בצבעים – יותר מסתם צבע כיוון שקיימות בו תכונות שונות: חומר משמש הגנה לקירות הבית הוא עמיד בתנאי מזג האוויר ומגשר על סדקים שטוחים בקירות.

למה בכלל לבחור בשליכט צבעוני?

בעבר ציפו בתים פרטיים ובנייני מגורים ב"שפריץ" הישן והמוכר כטיח. אך בשנים האחרונות מצאו פתרונות מתקדמים ומתוחכמים. זאת כיוון שהמטרה היא לשלב כמה מרכיבים בחומר אחד שימלא כמה פונקציות כמו הגנה מפני פגעי מזג אוויר, ציפוי של הסדקים בקירות, עיצוב הקירות במגוון מרקמים, טקסטורה עדינה וגם טקסטורה גסה. החומר קיים בצבעים שונים לבחירה, השליכט הוא ציפוי אקרילי על בסיס מים והוא חומר גמיש ועבה אשר מכיל בתוכו סוגי אגרגטים שונים. לאור זאת החומר מאפשר גם יציאת אדי מים והוא בעל כושר הידבקות גבוהה לתשתית הקירות.

שליכט צבעוני קיים בכל צבע מתוך מניפת הצבעים הקיימת, בשלל מרקמים וטקסטורות.

שליכט צבעוני אקסטרה קלאסי – שליכט אקרילי גמיש אשר משמש לציפוי דקורטיבי וגם להגנה על הקירות החיצוניים והפנימיים מקנה לקירות הבית מרקם עדין מאד בעל עמידות בתנאי מזג האוויר מאפשר יציאת אדי מים, כך הקירות לא נפגעים מרטיבות יתר. משמש דבק לתשתיות של הקירות מגשר על פני סדקים עד עומק של 1 מ"מ

שליכט צבעוני אקסטרה נטורה – טיח אקרילי במראה מינרלי – טבעי וכפרי בעל מרקם עדין גם הוא משמש לציפוי דקורטיבי של קירות פנימיים וחיצוניים בעל עמידות חיצונית מעולה בתנאים של מזגי אוויר קשים. גם דרכו קיימת אפשרות של יציאת אדי מים מהקירות והוא גמיש ומגשר על פני סדקים בקירות. גם הוא קיים במגוון מרקמים: עדין, מהודק, גס או גס מאד.

טיפים לבחירת שליכט צבעוני לבית

הנראות החיצונית של הבית חשובה מאד לבעלי הנכס ולכן הם ומעצב הפנים שלהם בוחנים כמה אפשרויות כדי לגבש החלטה איך יראו הקירות לאחר השליכט, איזה שליכט צבעוני לבחור ובאיזה מרקם גס או עדין. הסגנונות הם רבים והאפשרויות הן מרובות. רצוי לבחור את הטקסטורה והגוון שאתם אוהבים ואפשר לשלב טקסטורות שונות לעיצוב קירות הבית. זה יעניק ייחודיות ורעננות לנראות הבית כולו.

רצוי להכין את התשתית בצורה המדויקת ביותר כדי ליצור אחידות וגימור תואם בכל שטח הקירות לכן חובה לבחור אדם מקצועי ובעל ניסיון רב במריחת שליכט צבעוני שקיבלתם עליו המלצות על המקצועיות שלו.

לשליכט הצבעוני קיים תו תקן 1731 ממכון התקנים הישראלי אשר מאשר שהחומר עבר בדיקות ועומד בסטנדרטים הדרושים של גמישות וגישור על פני סדקים. חשוב לחפש גם את התו הירוק של מכון התקנים המאשר כי השליכט הצבעוני אינו מכיל חומרים רעילים לסביבה ולמשתמש בו.

לטיפים נוספים כנסו לאתר https://house4me.co.il/

מאמרים אחרונים