אפשר לקנות דירה ללא הון עצמי

אחד המחסומים הגדולים המונעים מזוגות צעירים לרכוש דירה הוא היעדר הון עצמי. אך גם לכך קיימים כמה פתרונות יצירתיים ובאמצעותם אפשר לממש את החלום של קניית דירה ללא הון עצמי.

כיצד אפשר לקנות דירה ללא הון עצמי?

על פי כמה פרמטרים, יש מקרים שהבנק מאשר משכנתא בשווי של 75% או של % 90 מערך הדירה. כדי להשלים את הפער אפשר לקחת הלוואה מבנק אחר וכך רוכשים דירה ללא הון עצמי כלל. כמובן שיש לבצע את כל התחשיבים הנדרשים, אם בני הזוג מסוגלים בכל חודש את סכום המשכנתא וזאת לאורך שנים רבות.

רכישת דירה באזורים מרוחקים

העלות של הדירות באזור המרכז היא גבוהה מאד ולכן משפחות רבות בוחרות לרכוש דירה בפריפריה בערים כמו דימונה ואופקים בדרום או נהריה ומעלות בצפון. מעבר לכך שהמחירים של הדירות הם הרבה יותר נמוכים, כל מי שרוכש דירה בפריפריה מקבל גם מענק כספי הנע בין 60,000-40,000 ₪ על פי כמה קריטריונים. כמו כן בחלק מהאזורים האלה יש הטבות כמו נקודות זיכוי ממס הכנסה אשר יוצרים שכר נטו גבוה יותר ודבר זה מקל על אפשרויות ביצוע תשלומי ההחזר של המשכנתא ושל ההלוואות הנוספות.

יש שכונות בפריפריה שאפשר לרכוש בהם דירות נמוכות באופן משמעותי מכל מקום אחר בארץ. לכן גם אם ההון העצמי הוא נמוך או שאין הון עצמי כלל, אפשר לרכוש דירה באמצעות המשכנתא ולכל היותר הלוואה נוספת אם יש לכך אישור. כלומר, קניית דירה ללא הון עצמי זהיא דבר אפשר.

נע שקונה דירה זו להשקעה, יוכל להשכיר אותה וכך דמי השכירות ישמשו אותו לתשלום המשכנתא. בדרך זו הוא מגדיל את ערך ההון שלו כיוון שמחירי הדירות בישראל נמצאים בעלייה מתמדת.

טיפים לרכישת דירה ללא הון

הלוואה משלימה – היא אמצעי מקובל לקבלת משכנתא ללא הון עצמי. מדובר בהלוואה מגוף שהוא חוץ בנקאי, הלוואה על חשבון כספי פנסיה, הלוואה על חשבון קרנות גמל, והלוואה משלימה מבנקים אחרים.

  • מקופות הגמל אפשר לקחת הלוואה עד 80% מסכום החסכון הנזיל בקופה.
  • מקרנות פנסיה אפשר לקחת הלוואה עד 30% מסכום החסכון.
  • מקרנות ההשתלמות עד 80% מסכום החיסכון הנזיל. ל50% מסכו החיסכון הלא נזיל.
  • ניתן להיעזר מחברים ומקרובי משפחה אם יש להם אפשרות להלוות כספים.
  • ניתן למשכן נכס אחר – אם להורים קיימת דירה בבעלותם, הבנק עשוי לתת משכנתא הפוכה על חשבון משכון הדירה וכך תתקבל הלוואה בגובה שייקבע נציג הבנק על פי ערכו של הנכס.

תחשיבים של החזרי המשכנתא

משכנתא אינה עניין של מה בכך, זוהי התחייבות גדולה מאד מבחינה כלכלית ולכן לפני החתימה על המסמכים יש לבצע כמה פעמים את התחשיבים הכספיים כדי לוודא שיש יכולת החזר של הסכום החודשי לא רק כעת אלא גם בעוד כמה שנים כשהמשפחה תתרחב.

בשיתוף אתר https://house4me.co.il/

מאמרים אחרונים