5 סיבות לגור בחיפה וקריות

חיפה היא אחת הערים היפות בישראל והיא ממוקמת בצפון הארץ. אחד הדברים הקסומים בחיפה הוא הנוף מסביב, יש המון שטחים ירוקים והיא שוכנת לאורכו של מפרץ חיפה שהוא מרהיב ביופיו.

חיפה היא אחת הערים המתאימות ביותר לחופשה מפנקת באחד מבתי המלון המרשימים שמגיעים אליהם הן תיירים והן טיילים ישראלים.

מדוע כדאי לגור בחיפה?

יש כמה סיבות שמדרבנות תושבים לעבור לגור בחיפה, או להישאר לגור בה, שגורמות לאנשים לחפש שם דירות שהן למכירה :

  • בזכות כמה מוסדות חינוך להשכלה גבוהה שהם בין המוכרים והמובילים בישראל וגם בעולם, כמו הטכניון והאוניברסיטה. כמו בית הספר הריאלי בחיפה שהוא בין התיכונים הבולטים בישראל. החינוך של הילדים הוא נושא אקוטי בדפוסי החשיבה של ההורים ולכן הם רואים יתרון עצום במגורים בעיר זו.
  • בחיפה יש שכונות יפהפיות וזאת הנופים שרואים מנקודות רבות ברחבי השכונות האלו. בין השכונות הבולטות אוהבים התושבים לגור בכרמליה, בכרמל הצרפתי, שכונת דניה ועוד. יש שורה של שכונות מגורים אשר הוקמו על החלק הצפון מערבי של רכס הכרמל. חלק מהן נושקות למערב ולכן רואים מהן את הים התיכון. השכונות בדרום חיפה בנויות בסביבה מיוערת והררית, מקיפים וחוצים אותה וואדיות. התושבים אוהבים את סביבת המגורים הזו, וכך הם נהנים גם מהנוף האורבני וגם מהטבע.
  • בחיפה יש הרבה פארקים רחבי ידיים שמאפשרים לתושבים בשעות הפנאי, יש בהם גני שעשועים ופעילויות נהדרות.
  • בחיפה אפשר למצוא מספר לא מבוטל של מוקדי תרבות, אתרים ארכיאולוגיים, פארקים מרכזים דתיים כמו המרכז הבהאי העולמי – מרכז עולמי של הדת הבהאית המרכז ממוקם בלב חיפה ומרכז אוסף מדהים של מקדשים גנים מעוצבים יפהפיים רחבי ידיים. הוא משמש אתר עלייה לרגל למאמיני הדת.  ומוזיאונים ייחודיים כמו המוזיאון היפני טיקוטין והמוזיאון הימי.
  • מקומות לטיולים כמו מערת אליהו ממוקמת בצפון מערב חיפה בצלע הכרמל, הקדושה לדת היהודית .וגם תל שקמונה אשר מכיל שרידי ישוב קדום מתקופות שונות בהיסטוריה.

הקריות מצפון לחיפה

בשנים האחרונות כל אחת מהקריות התפתחה לעיר מאד גדולה. הישראלים אוהבים את הים ולכן מעדיפים לגור בסביבת מגורים שהיא סמוכה לחוף הים. לכן רבים מהם מחפשים דירות למכירה בקריית ים ובקריות מסביב. בעיר זו יש שכונות חדשות ובהן בתים רבי קומות, פארקים ושירותים קהילתיים ויש גם שכונות שנמצאות בתהליכים של פינוי בינוי.

אופציה נוספת היא קריית מוצקין וזאת האור העובדה שתחנת הרכבת נמצאת בתחומה. עובדה זו מקלה מאד על העובדים שאמורים לנסוע בכל יום למקום העבודה שלהם באמצעות הרכבת. גם קריית ביאליק היא עיר נדרשת מאד לאור השכונות הייחודיות שלה כמו גבעת הרקפות.

בקריות קיימים מרכזי מסחר רבים כמו הקריון בקריית ביאליק, סינמול, כמה מרכזי קניות בצומת קריית אתא ועוד. ריכוז זה הוא נוח מאד עבור כל התושבים שמרכזים בהם את הקניות.

בשיתוף אתר https://house4me.co.il/

מאמרים אחרונים